Wymiana opon powinna nastąpić, gdy średniodobowa temperatura powietrza wynosi powyżej 7 stopni Celsjusza.
4 najważniejsze zalety wymiany opon:
1. Zwiększenie bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów.
2. Skrócenie drogi hamowania.
3. Wywarzanie kół gwarantujące bezpieczeństwo.
4. Ogumienie dostosowane do warunków atmosferycznych.
Profesjonaliści dysponują szeroką gamą narzędzi, które są stosowane przy profesjonalnej wymianie opon. Co więcej, ich wiedza jest znacznie większa od przeciętnych mechaników pracujących w warsztatach. Wiedza profesjonalistów często ukierunkowana jest na daną markę, co pozwala na ewentualne wychwycenie nieprawidłowości. Ponadto profesjonaliści mają duże doświadczenie, dzięki czemu wymiana przebiega szybciej. Potrzebujesz sprawnej wymiany opon?
Zadzwoń pod numer: +48 503 333 600 i koniecznie odwiedź nasz warsztat 🙂
Nowe opony to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa. Jazda latem po suchej nawierzchni znacząco różni się od jazdy zimą po lodzie. W sezonie letnim opony poddawane są wyższym przeciążeniom bocznym, różnice występują także w drodze hamowania. Okres wiosenno-letni to w Polsce czas opadów. Przy częstych deszczach występuje zjawisko aquaplanningu, czyli utraty przyczepności wskutek warstwy wody, która pojawia się pomiędzy oponą a jezdnią.
Aby szybko i sprawnie wymienić opony na letnie, należy skorzystać z usług profesjonalnego wulkanizatora. Warto również umówić się wcześniej z warsztatem na daną godzinę. Szybciej zostaną wymienione opony w pełni sprawne, bez defektów.
Najczęściej zadawane pytania dotyczące wymiany opon:
Zasadniczą różnicą są składniki wykorzystywane przy produkcji. W przypadku opon letnich stosuje się zazwyczaj mieszanki gum mające zapewnić lepszą przyczepność przy temperaturze utrzymującej się powyżej 7 stopni Celsjusza. Opony zimowe wykonywane są z gumy miękkiej, która ma zapewnić plastyczność przy mroźnej pogodzie.
Opony oraz felgi z czasem ulegają odkształceniu, dlatego mogą się nierównomiernie toczyć. Odpowiednio wywarzone koła to zatem gwarancja bezpieczeństwa na drodze.
Najpierw należy je umyć, a następnie należy położyć pod nie podstawę z drewna bądź kartonu. Nie zaleca się przechowywania opon bezpośrednio na betonie.
Przede wszystkim należy czytać etykiety zamieszczane przez producentów. Informacje dotyczące przyczepności czy poziomu hałasu generowanego przez oponę występują na metkach produktowych.