Klimatyzacja w samochodzie jest dość wrażliwym systemem. Jeśli chcemy zapewnić jego właściwe i bezawaryjne działanie, należy regularnie wykonywać przeglądy raz na rok oraz usuwać wszelkie wykryte usterki. Poza tym równie ważną rolę odgrywa odgrzybianie całej instalacji oraz wnętrza samochodu.

Przegląd klimatyzacji powinno się wykonywać raz na rok, ponieważ tak jak w silniku, w układzie klimatyzacji jest olej, który smaruje głównie kompresor oraz inne elementy, np gumowe uszczelnienia (oringi) itp. Układ klimatyzacji podczas użytkowania ulega zawilgoceniu i dlatego bardzo ważnym elementem serwisu jest osuszenie układu.

odgrzybianie-klimatyzacji-konstancin

JAK CZĘSTO POWINNO SIĘ PRZEPROWADZAĆ ODGRZYBIANIE KLIMATYZACJI?

Systematyczne przeprowadzanie odgrzybiania niszczy zarodniki bakterii i grzybów, które zbierają się w parowniku i przewodach wentylacyjnych. Pleśnie i grzyby mają nie tylko nieprzyjemny zapach, ale mogą zaostrzać objawy u alergików a nawet doprowadzić do poważnych schorzeń dróg oddechowych. Jeśli w samochodzie przebywają dzieci, odgrzybianie klimatyzacji warto wykonywać dwa razy w roku.

 

Należy również pamiętać, że pożądany efekt daje tylko systematyczne odgrzybianie układu. Zdarza się, że w samochodach układ klimatyzacji nigdy nie był odgrzybiany i wtedy całą operację trzeba wykonać kilkakrotnie do czasu osiągnięcia pożądanego efektu, czyli braku nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z kanałów wentylacyjnych.

NASZE USŁUGI

Co możemy dla Ciebie zrobić?

MECHANIKA
POJAZDOWA

CZYSZCZENIE
KLIMATYZACJI

WYMIANA
OPON

PRZECHOWYWANIE
OPON

RENOWACJA
FELG

ELEKTRYKA
SAMOCHODOWA

WYMIANA
OLEJU

DANE KONTAKTOWE

MASZ PYTANIA?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Bielawa, ul. Lipowa 5
05-520 Konstancin-Jeziorna
+48 503 333 600
pn. – pt.: 8.00 – 18.00
sb.: 8.00 – 14.00
Powered by webmentor.pl