Wymiana opon Konstancin

Wymiana opon Konstancin

Kiedy zacząć myśleć o wymianie opon?

Wymiana opon powinna nastąpić, gdy średniodobowa temperatura powietrza wynosi powyżej 7 stopni Celsjusza.

4 najważniejsze zalety wymiany opon:
1. Zwiększenie bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów.
2. Skrócenie drogi hamowania.
3. Wywarzanie kół gwarantujące bezpieczeństwo.
4. Ogumienie dostosowane do warunków atmosferycznych.

Wymiana opon konstancin - dlaczego warto zlecić profesjonaliście?

Profesjonaliści dysponują szeroką gamą narzędzi, które są stosowane przy profesjonalnej wymianie opon. Co więcej, ich wiedza jest znacznie większa od przeciętnych mechaników pracujących w warsztatach. Wiedza profesjonalistów często ukierunkowana jest na daną markę, co pozwala na ewentualne wychwycenie nieprawidłowości. Ponadto profesjonaliści mają duże doświadczenie, dzięki czemu wymiana przebiega szybciej. Potrzebujesz sprawnej wymiany opon?

Zadzwoń pod numer: +48 503 333 600 i koniecznie odwiedź nasz warsztat 🙂

Wymiana opon Konstancin
Wymiana opon Konstancin

Dlaczego warto mieć nowe opony letnie?

Nowe opony to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa. Jazda latem po suchej nawierzchni znacząco różni się od jazdy zimą po lodzie. W sezonie letnim opony poddawane są wyższym przeciążeniom bocznym, różnice występują także w drodze hamowania. Okres wiosenno-letni to w Polsce czas opadów. Przy częstych deszczach występuje zjawisko aquaplanningu, czyli utraty przyczepności wskutek warstwy wody, która pojawia się pomiędzy oponą a jezdnią.

Jak szybko wymienić opony na letnie?

Aby szybko i sprawnie wymienić opony na letnie, należy skorzystać z usług profesjonalnego wulkanizatora. Warto również umówić się wcześniej z warsztatem na daną godzinę. Szybciej zostaną wymienione opony w pełni sprawne, bez defektów.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania dotyczące wymiany opon:

Zasadniczą różnicą są składniki wykorzystywane przy produkcji. W przypadku opon letnich stosuje się zazwyczaj mieszanki gum mające zapewnić lepszą przyczepność przy temperaturze utrzymującej się powyżej 7 stopni Celsjusza. Opony zimowe wykonywane są z gumy miękkiej, która ma zapewnić plastyczność przy mroźnej pogodzie. 

Opony oraz felgi z czasem ulegają odkształceniu, dlatego mogą się nierównomiernie toczyć. Odpowiednio wywarzone koła to zatem gwarancja bezpieczeństwa na drodze.

Najpierw należy je umyć, a następnie należy położyć pod nie podstawę z drewna bądź kartonu. Nie zaleca się przechowywania opon bezpośrednio na betonie.

Przede wszystkim należy czytać etykiety zamieszczane przez producentów. Informacje dotyczące przyczepności czy poziomu hałasu generowanego przez oponę występują na metkach produktowych.

Już dziś wymień opony na letnie!

Bielawa, ul. Lipowa 5
05-520 Konstancin-Jeziorna
+48 503 333 600
pn. – pt.: 8.00 – 18.00
sb.: 8.00 – 14.00

MECHANIKA
POJAZDOWA

CZYSZCZENIE
KLIMATYZACJI

WYMIANA
OPON

PRZECHOWYWANIE
OPON

RENOWACJA
FELG

ELEKTRYKA
SAMOCHODOWA

WYMIANA
OLEJU

Powered by webmentor.pl